Wiadomości

Sprawdź oświetlenie swojego samochodu w ramach kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”

Data publikacji 21.11.2020

Dzisiaj w Tychach będzie można sprawdzić oświetlenie swojego samochodu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Bezpłatną kontrolę świateł przeprowadzą diagności na Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Katowickiej oraz Oświęcimskiej w Tychach.

„TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO” to ogólnopolska kampania, której celem jest uwrażliwienie uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów jako istotny element bezpieczeństwa na drodze.

Na terenie Tychów do akcji przyłączyły się stacje diagnostyczne:

- CAR SERWIS – Tychy ul. Oświęcimska 184

- SPEED CAR – Tychy ul. Oświęcimska 25

- TECH CAR – Tychy ul. Katowicka 47

Dzisiaj tj. 21 listopada wszyscy kierowcy będą mogli skorzystać tam z bezpłatnej kontroli oświetlenia.

Ponadto policjanci z tyskiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Funkcjonariusze uświadamiają także kierujących, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.

Pamiętajmy, że sprawne oświetlenie naszego samochodu decyduje o bezpieczeństwie naszym jak i innych użytkowników dróg. Zapraszamy i zachęcamy do kontroli oświetlenia samochodów.

Wykaz stacji diagnostycznych oraz informacje o kampanii.

Policjant w odblaskowej kamizelce trzyma w rękach ulotkę akcji "Twoje Światła-Nasze Bezpieczeństwo".