Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Trwają działania „SMOG”

  Dzisiaj policjanci z tyskiej drogówki będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie, w związku z prowadzonymi działaniami pod nazwą „SMOG”. Są to działania kontrolno–prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery.

 2. Jednośladem bezpiecznie do celu

  To już kolejna ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów, których liczba znacząco wzrosła przez ostatnie lata. Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i kierowcy samochodów - pamiętajcie, że zarówno Wasze życie, jak i życie pozostałych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach!

 3. Podsumowanie „Kaskadowych pomiarów prędkości”

  Wczoraj policjanci tyskiej drogówki włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, poprzez prowadzenie kontroli na tej samej drodze, ale w różnych miejscach.

 4. Policjanci na spotkaniu z „Misiami”

  Policjanci z tyskiej komendy odwiedził przedszkolaków, którzy z zaciekawieniem wysłuchali funkcjonariuszy, a potem to oni wysłuchali przedszkolaków. „Misie” przygotowały się na spotkanie z mundurowymi i po prelekcji wystąpiły przed policjantami śpiewając i recytując wierszyki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 5. Europejskie działania policji drogowej - Kaskadowy pomiar prędkości

  We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.

 6. Senior (nie) bezpieczny na drodze

  Od poniedziałku do czwartku (09-12.04.2018 r.) na polskich drogach zginęło 16 osób, w tym 8 powyżej 60. roku życia. Bezpieczeństwo osób starszych od kilku lat jest priorytetem wielu instytucji oraz organizacji pozarządowych, które podejmują szereg działań mających na celu podniesienie stanu bezpieczeństwa. Jednym z takich obszarów, ważnym i szczególnie bliskim Policji, jest bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym.

 7. Poszukujemy świadków kolizji

  Policjanci z zespołu ds. wykroczeń wydziału prewencji tyskiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło pomiędzy 22-23 marca 2018 roku na ul. Hubala w Tychach. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z policjantami z Tychów.

 8. Policyjne działania „Pieszy”

  Od 6.00 tyscy policjanci rozpoczęli działania p.k. „Bezpieczny pieszy”. Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 9. Podsumowanie działań NURD

  Policjanci z drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" czyli NURD. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

 10. Policyjne działania NURD

  Policjanci ruchu drogowego prowadzą działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Akcja pk. "NURD" - czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do 22.00.