Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Żeby być trzeba żyć
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
"Idź, Jedź, Żyj"
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. KONTROLA PRĘDKOŚCI W TYCHACH

  Dzisiaj policjanci „drogówki” prowadzą działania pod kryptonimem "Prędkość". Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości.

 2. Śmiertelne potrącenie pieszego

  Tyscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj przed południem na ulicy Jaśkowickiej w Tychach. Kierujący Toyotą Auris potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 67-letniego mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń poszkodowany tyszanin zmarł w szpitalu.

 3. Trwają działania "Truck-Bus"

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 tyscy policjanci ruchu drogowego uczestniczą w działaniach pod kryptonimem "TRUCK-BUS". Drogówka szczególnie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 4. Dajmy się zauważyć!

  Okres jesienno-zimowy i towarzyszące mu zmienne warunki atmosferyczne, często mają wpływ na powstawanie zagrożeń w komunikacji drogowej. Widoczność na drodze to czynnik, który decyduje o wywołaniu zagrożenia. Niewłączenie świateł mijania podczas jazdy to jednak nie jedyne wykroczenie, za które kierowca może zostać ukarany mandatem. Śląscy policjanci przypominają, że zmotoryzowani uczestnicy ruchu powinni liczyć się z dotkliwymi grzywnami również za nieprawidłowe oświetlenie swoich pojazdów.

 5. Policjanci skontrolowali 1450 osób za kółkiem

  Podczas wczorajszych działań p.k. "Trzeźwość" tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 1450 kierujących. Spośród wszystkich sprawdzanych kierowców, jeden popełnił wykroczenie prowadząc pojazd po użyciu alkoholu. Pamiętaj PIŁEŚ nie JEDŹ!!!

 6. Spowodował kolizję mając ponad 2,5 promila

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję. Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna wpadł dzięki reakcji świadków całego zajścia.

 7. Tyscy policjanci kontrolują trzeźwość kierujących

  Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcję pod kryptonimem "Trzeźwość". Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 8. Poszukujemy świadków zdarzeń drogowych

  Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzeń drogowych, do których doszło na ul. Mikołowskiej oraz al. Jana Pawła II w Tychach. Osoby będące świadkiem opisanych zdarzeń, bądź posiadające jakiekolwiek informacje na temat ww. kolizji proszone są o pilny kontakt z tyskimi policjantami.

 9. Podsumowanie działań "SMOG"

  Podczas wczorajszych działań pod nazwą "SMOG” policjanci skontrolowali 63 pojazdy. Mundurowi zatrzymali jeden dowód rejestracyjny w związku z naruszeniem wymagań ochrony środowiska. Celem działań było zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery.

 10. Policyjne działania „SMOG”

  Dzisiaj policjanci z tyskiej drogówki prowadzą działania pod nazwą „SMOG” . Są to działania kontrolno–prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, a ich celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie.