Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Plany priorytetowe dzielnicowych
Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. „Dzień Przedsiębiorczości” w Tychach

  Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach odbył się "Dzień Przedsiębiorczości". W ramach tego projektu tyską jednostkę odwiedziła młodzież, która swoją przyszłość zawodową planuje związać z policją. Życzymy wytrwałości w dążeniu do celu.

 2. Trwają policyjne działania „Bezpieczne skrzyżowanie”

  Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Uwaga mundurowych skierowana będzie na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

 3. Podsumowanie akcji „Rowerem bezpiecznie do celu”

  Policjanci tyskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Rowerem bezpiecznie do celu”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na jednoślady, a także na innych kierujących, którzy popełniają wykroczenia względem tych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Akcja ukierunkowana była również na zwiększenie świadomości o zagrożeniach oraz zadbanie o właściwe wyposażenie rowerów.

 4. Rowerem bezpiecznie do celu

  Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 5. „Z narkotykami nie po DRODZE”

  Tyscy policjanci prowadzili działania „Z narkotykami nie po DRODZE”. W związku z tym mundurowi prowadzili wzmożone kontrole, mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem środków odurzających oraz pod wpływem alkoholu.

 6. Prędko(ść) Cię zabierze…ale nie tam gdzie chcesz

  Pod takim tytułem policjanci z Biura Ruchu Drogowego oraz Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji zrealizowali spot, który ma uświadomić kierującym, że nadmierna prędkość znacząco podnosi ryzyko wypadku drogowego.

 7. Poszukujemy świadków następujących zdarzeń

  Policjanci z Tychów prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzeń drogowych, do których doszło na tyskich drogach. Zwracamy się z prośbą do osób, które były świadkami niniejszych zdarzeń o kontakt z policjantami z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

 8. Podsumowanie działań „PASY”

  Policjanci prowadzili wczoraj akcję p.k. "PASY". Podczas działań mundurowi sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

 9. Poszukujemy świadków zdarzenia

  Policjanci z Tychów prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia, do którego doszło na al. Bielskiej w Tychach. Zwracamy się z prośbą do osób, które były świadkami zdarzenia o kontakt z policjantami z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

 10. Potrącenie nastolatka, policjanci apelują o ostrożność!

  Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia, do jakiego doszło wczoraj w Tychach na ul. Towarowej. Kierujący Renault Clio potrącił 17-latka, podczas gdy przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany ze złamaną ręką trafił do szpitala. Policjanci apelują zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.