Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Plany priorytetowe dzielnicowych
Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Śmiertelne potrącenie na pasach

  Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj około godziny 6:50 na ul. Sikorskiego. Kierujący chevroletem, 43-letni mężczyzna, potrącił na przejściu dla pieszych 57-latka. Pomimo podjętej reanimacji, pieszy niestety zmarł.

 2. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI"

  Tyscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

 3. KONTROLA AUTOKARÓW

  W związku z nadchodzącymi feriami zimowymi Komenda Miejska Policji w Tychach informuje, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa dojazdu dzieci do miejsca wypoczynku policjanci przeprowadzają badania stanu trzeźwości kierowców autobusów oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów.

 4. ZABEZPIECZALI ORSZAK TRZECH KRÓLI

  Uroczysty orszak w dniu Święta Trzech Króli przeszedł wczoraj tyskimi ulicami. Procesja wyruszyła spod kościoła pod wezwaniem Marii Magdaleny. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników procesji czuwali policjanci z tyskiej drogówki oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

 5. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ TYSKIEJ DROGÓWKI

  W celu zwiększenia bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań na terenie miasta policjanci prowadzili w miniony piątek działania pod nazwą "Bezpieczne skrzyżowanie". W tym czasie mundurowi obserwowali skrzyżowania oraz rejony miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń pieszych.

 6. Uwaga kierowcy - ślisko na drogach!

  Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

 7. Sylwestrowo-noworoczny weekend był spokojny

  Miniony sylwestrowo-noworoczny weekend w Tychach był spokojny. Nie odnotowaliśmy poważnych naruszeń obowiązującego prawa. Policjanci głównie obsługiwali kolizje drogowe oraz zatrzymali pijanego kierowcę.

 8. Noworoczny weekend przed nami

  Przed nami długi noworoczny weekend, który część z nas spędzi na wyjeździe. Apelujemy o spokojną i rozsądną jazdę – aby ten czas był dla nas radosnym czasem i nie skończył się tragedią. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących, ale ono w głównej mierze zależy od nas samych.

 9. Kaskadowy pomiar prędkości

  Okres świąteczno-noworoczny oznacza spory ruch na drogach. Do tego dochodzą zmienne, często niesprzyjające warunku atmosferyczne, które zobowiązują kierowców do zachowania szczególnej ostrożności i ściągnięcia nogi z gazu. W tym czasie, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają policjanci którzy dbają o płynność ruchu oraz kontrolują prędkość na drogach krajowych, a także w miejscach w których kierowcy nie zawsze stosują się do obowiązujących przepisów.

 10. Tragiczny wypadek na al. Bielskiej-apelujemy o ostrożność na drodze

  Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, w którym po zderzeniu samochodów osobowych, śmierć poniosły dwie osoby. Poszkodowanymi w zdarzeniu zostali kierujący pojazdami 71-latek, który zginął na miejscu oraz jego rówieśniczka, która zmarła w szpitalu. Wszelkie okoliczności wypadku będą badać policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.