Komenda Miejska Policji w Tychach

Aktualności

Polecamy

Plany priorytetowe dzielnicowych
Informacja dla turystów
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz akceptujesz
Kampania Say it to fight it
Informacje dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
"Stop seksturystyce"

Ruch drogowy

 1. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem podczas procesji Bożego Ciała

  Dzisiaj w Tychach odbędzie się kilkanaście procesji Bożego Ciała. Tyscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej czuwają nad bezpieczeństwem uczestników procesji. Apelujemy do kierowców o rozwagę i wyrozumiałość w przypadku wystąpienia utrudnień w ruchu drogowym.

 2. Działania Bezpieczny weekend-Boże Ciało 2019

  Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym czasie zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklów i rowerów. Pamiętajmy jednak aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 3. KMZB pomocna w czasie działań „Prędkość”

  Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Właśnie to wykroczenie jest jednym z zagrożeń nanoszonych na KMZB przez mieszkańców. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, w czasie działań „Prędkość”, policjanci byli min. właśnie w tych miejscach, które wskazali im mieszkańcy.

 4. „Bezpieczny przejazd” w Tychach

  Tyscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz Polskimi Liniami Kolejowymi prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny przejazd". Celem tego przedsięwzięcia jest nie tylko kontrolowanie zachowań uczestników ruchu drogowego w pobliżu przejazdów kolejowych. Stróże prawa przede wszystkim przypominają i przestrzegają przed zagrożeniami, których należy spodziewać się w tych miejscach.

 5. Działania "Prędkość"

  Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mają one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Również i w naszym województwie policjanci drogówki będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów.

 6. "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" w Tychach

  Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Paprocany" odbyła się inauguracja spotkań z cyklu "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". Projekt zainicjowali tyscy policjanci i zrealizowali przy wsparciu współorganizatorów przedsięwzięcia. Uczestnicy, oprócz edukacji z zakresu bezpieczeństwa mogli spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy.

 7. Poszukujemy świadków następujących zdarzeń

  Policjanci z Tychów prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzeń drogowych, do których doszło na tyskich drogach. Zwracamy się z prośbą do osób, które były świadkami niniejszych zdarzeń o kontakt z policjantami z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

 8. Działania policyjne „SMOG"

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG” mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 9. Trwają działania p.k. "Bezpieczny pieszy"

  Dzisiaj tyscy policjanci prowadzą działania p.k. „Bezpieczny pieszy”. Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 10. Ekipa karetki ujęła pijanego kierowcę i przekazała go policjantom

  Postawą godną pochwały wykazali się ratownicy medyczni, którzy uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Przekazany w ręce tyskich policjantów mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W takim stanie podróżował swoim motorowerem. Na szczęście, dzięki czujności ekipy karetki i błyskawicznej reakcji patrolu drogówki został w porę wyeliminowany z ruchu.