Spotkanie mundurowych z dziećmi w klubie osiedlowym - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Spotkanie mundurowych z dziećmi w klubie osiedlowym

Data publikacji 24.01.2020

Policjanci z Zespołu ds. Przestępczości Nieletnich tyskiej komendy oraz policjanci z drogówki kolejny raz spotkali się z dziećmi. Tym razem spotkanie funkcjonariuszy w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2020” odbyło się podczas półkolonii w klubie osiedlowym „ Olimpia”.

Wczoraj policjanci z Zespołu ds. Przestępczości Nieletnich oraz mundurowi z tyskiej drogówki kolejny raz w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” przeprowadzili prelekcje z dziećmi, tym razem w klubie osiedlowym „Olimpia”. Zakres tematyczny spotkania obejmował zagadnienia min. dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii. Młodym uczestnikom spotkania przypomniano jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, jak zawiadomić policję lub inne służby porządkowe.

Ponadto funkcjonariusz ruchu drogowego prowadził rozmowę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócił uwagę na zagrożenia oraz niebezpieczne sytuacje, które mogą powodować wypadki. Policjanci przypomnieli dzieciom o noszeniu elementów odblaskowych, gdyż one poprawiają ich widoczność i dają kierowcy więcej czasu na reakcje i szanse by dostrzec ich o zmroku. Policjanci rozdawali dzieciom odblaski, ulotki „Stok nie dla bałwanów” oraz kolorowanki.