Dzielnicowi doskonalili sztukę mediacji - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Dzielnicowi doskonalili sztukę mediacji

Data publikacji 15.10.2019

Dzielnicowi tyskiej komendy uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym na rzecz promocji mediacji w ramach „Tygodnia Mediacji”. Spotkanie zawierało prelekcję przeprowadzoną przez mediatorkę z Polskiego Centrum Mediacji z filią w Katowicach.

Wczoraj w tyskiej komendzie zorganizowane zostało szkolenie dla dzielnicowych w związku z realizacją zadań związanych z działaniami na rzecz promocji mediacji. Spotkanie odbyło się w ramach obchodzonego od 14-18 października "Tygodnia mediacji". Prowadząca spotkanie pani Dorota Czerkies z Polskiego Centrum mediacji z filią w Katowicach upowszechniła ideę mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. Policjanci mieli okazję usłyszeć wykład na temat porad oraz informacji mówiących o korzyściach płynących z mediacji. Poruszane były pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów. Wszystko po to, by mieć jak największą wiedzę o tym, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz przekazane cennej wiedzy, która z jest przydatna podczas wykonywania codziennej pracy dzielnicowych.

  • Na zdjęciu widoczne ulotki dotyczące mediacji.
  • Na zdjęciu widoczna ulotka dotycząca mediacji.
  • Na zdjęciu widoczni dzielnicowi oraz prowadząca szkolenie pani mediatorka.