Wiadomości

„Z Mediateką w stronę lata...”– festyn z udziałem policjantów

Data publikacji 23.06.2019

Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Między innymi o tym tyscy policjanci mówili podczas festynu pod nazwą „Z Mediateką w stronę lata...” Mundurowi zaprezentowali policyjny sprzęt wykorzystywany w służbie, promowali zawód policjanta ale przede wszystkim promowali bezpieczeństwo wśród mieszkańców naszego miasta.

Tyscy policjanci uczestniczyli w festynie pod nazwą „Z Mediateką w stronę lata...” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach. Tego typu przedsięwzięcia są bardzo dobrą okazją dla mundurowych do szerzenia zasad bezpieczeństwa szczególnie wśród tych najmłodszych. By czas wakacji i beztroskiego wypoczynku był bezpieczny, policjanci prowadzili rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznych zabaw, a także właściwego poruszania się po drodze. Funkcjonariusze promowali kampanię informacyjno-edukacyjną "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" przygotowanej przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Projekt organizowany jest pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego. Wiele emocji zwłaszcza u najmłodszych uczestników wzbudził pokaz policyjnego sprzętu oraz radiowozów. Podczas imprezy mundurowi rozdawali mieszkańcom etui chroniące karty płatnicze przed nieautoryzowanym odczytem danych. Najmłodsi uczestnicy festynu otrzymali od policjantów odblaski oraz kolorowanki „Bądź bezpieczny”, które sprawdzają się jako połączenie przyjemnego z pożytecznym. Obrazki ilustrują zarówno zagrożenia z jakimi dzieci mogą się spotkać jak i właściwe postawy podczas zabaw oraz poruszania się po drodze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchali rad policjantów i pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Do zobaczenia na następnych spotkaniach!

Na zdjęciu widoczny radiowóz za nim policjant i wokół sporo osób, wszyscy uczestniczą w festynie

  • Na zdjęciu znajduje się umundurowany policjant na festynie, stojący tyłem, w tle widoczny radiowóz oraz inne osoby
  • Na zdjęciu dziecko siedzące w radiowozie, obok jego opiekun zakłada małemu chłopczykowi opaskę odblaskową na rękę, po drugiej stronie radiowozu czyli od strony pasażera widoczny policjant
  • Na zdjęciu policjant na festynie rozdaje opaski odblaskowe, widoczne inne osoby
  • Umundurowany policjant rozmawia z kobietą, stoją obok radiowozu, widoczne także inne osoby
  • Na zdjęciu widoczny radiowóz za nim stoi policjant, w środku siedzą dzieci, widoczne wokół inne osoby
  • Na zdjęciu widoczne etui ochronne na kartę płatniczą z logiem policji oraz napisem "POLICJA OSTRZEGA".
  • Na zdjęciu widoczne etui ochronne na kartę płatniczą z logiem policji oraz napisem "POLICJA OSTRZEGA" oraz kolorowanka "Bądź bezpieczny"
  • Na zdjęciu widoczny radiowóz oraz policjantka, która rozdaje dzieciom kolorowanki, w tle widoczne inne osoby
  • Na zdjęciu widok wnętrza radiowozu, w którym siedzą dzieci, policjant nachyla się do środka aby załączyć sygnały dźwiękowe i świetlne