ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO W TYCHACH - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO W TYCHACH

Data publikacji 03.05.2019

1 maja już po raz dziewiąty odbył się w Tychach „Wilkowyjski Zlot Motocyklowy”. Wydarzenie to już na stałe wpisało się w kalendarz imprez Tychów. Nad bezpieczeństwem wszystkich fanów dwóch kółek oraz pozostałych uczestników ruchu czuwali policjanci tyskiej drogówki wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Impreza była także idealną okazją do propagowania bezpiecznych zachowań na drodze wśród motocyklistów.

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku miłośnicy jednośladów spotkali się, aby wspólnie rozpocząć sezon motocyklowy w trakcie „IX Wilkowyjskiego Zlotu Motocyklowego”. O godzinie 11 kolumna motocykli prowadzona przez radiowozy tyskiej drogówki wyruszyła z ulicy Przepiórek i przejechała w paradnym orszaku ulicami miasta, docierając do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Aniołów, gdzie odprawiona została uroczysta msza święta w ich intencji.


"Motocyklowe rozpoczęcie sezonu" było dla policjantów idealną okazją do promowania właściwych zachowań na drodze. W przedsięwzięcie włączył się Wydział Ruchu Drogowego Tyskiej Komendy Policji. Mundurowi podczas licznych pogadanek i indywidualnych rozmów zachęcali fanów motocykli do bezpiecznego korzystania z dróg.