Debata społeczna z mieszkańcami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Debata społeczna z mieszkańcami

Data publikacji 07.03.2019

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” policjanci wraz z szefem tyskiej komendy na czele, wzięli udział w debacie społecznej na temat bezpieczeństwa. Policjanci omówili  min. funkcjonalność aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także przedstawili plany priorytetowe poszczególnych osiedli.

Wczoraj w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach przy ul. Niepodległości odbyła się debata społeczna w której udział brali przedstawiciele tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej OSKARD oraz członkowie rady osiedla i mieszkańcy. Wychodząc naprzeciw społeczeństwu, w spotkaniu uczestniczył Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Andrzej Trzciński, a także dzielnicowi z poszczególnych osiedli, funkcjonariusze ruchu drogowego oraz Specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji tyskiej komendy. Celem spotkania policjantów z mieszkańcami było min. poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

W ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" policjanci omówili funkcjonującą formułę pracy dzielnicowych. Jednym z jej założeń jest diagnozowanie oczekiwań społecznych i analiza zagrożeń w rejonach służbowych. Na tej podstawie każdy dzielnicowy, w cyklach półrocznych, przygotowuje plan działania priorytetowego, dążąc do osiągnięcia zakładanych celów. Podczas debaty zostały zaprezentowane plany priorytetowe dzielnicowych na poszczególnych osiedlach. Policjanci omówili zakres funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda”, oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także odpowiedzieli na nurtujące mieszkańców pytania dotyczące bezpieczeństwa. Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane z odpadami oraz segregacją śmieci. To ważna kwestia, by wspólnie zadbać o środowisko i nie dopuścić do procederu nielegalnego składowanie i przewożenia niebezpiecznych odpadów.

  • Obrazek przedstawia siedzących ludzi "tyłem" oraz czterech policjantów podczas debaty społecznej
  • Obrazek przedstawia trzy osoby, które siedzą przy stoliku na krzesłach oraz trzech policjantów, z których jeden przemawia do mieszkańców podczas debaty społecznej
  • Obrazek przedstawia trzech policjantów, z których jeden przemawia do mieszkańców podczas debaty społecznej