Wiadomości

Podsumowanie działań BEZPIECZNY WEEKEND - „Boże Narodzenie 2018”

Data publikacji 27.12.2018

Podczas działań związanych z akcją BEZPIECZNY WEEKEND - „Boże Narodzenie 2018” na tyskich drogach nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci odnotowali 20 niegroźnych kolizji i zatrzymali 1 kierującego na „podwójnym gazie”. Nad bezpieczeństwem tyszan w tym czasie czuwało ponad stu policjantów wspieranych przez strażników miejskich.

Podczas działań związanych z akcją bezpieczny weekend - „Boże Narodzenie 2018” nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali policjanci z wszystkich wydziałów tyskiej komendy. W trakcie długiego weekendu policjanci nie odnotowali żadnego wypadku. Mundurowi wyjeżdżali natomiast 20 razy do niegroźnych stłuczek. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy jednego kierującego, który odważył się prowadzić swój pojazd na „podwójnym gazie”.

Jest wiele osób, które będą dopiero wracać ze świątecznego weekendu, dlatego apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Przypominamy aby jeszcze przed wyjazdem sprawdzić czy : pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!