Nauczyciele i rodzice czerpią wiedzę od mundurowych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Nauczyciele i rodzice czerpią wiedzę od mundurowych

Data publikacji 27.11.2018

Policjanci prowadzą zajęcia profilaktyczno-edukacyjne nie tylko z dziećmi i młodzieżą. Tym razem w spotkaniu uczestniczyli rodzice oraz grono pedagogiczne jednej ze szkół podstawowych w Tychach. Policjanci zwiększali ich świadomość co do szkodliwości zażywania narkotyków, w tym również dopalaczy.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach cyklicznie uczestniczą w spotkaniach profilaktyczno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Tym razem jednak w spotkaniu wzięli udział rodzice oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 3 w Tychach. Podczas spotkania policjanci uświadamiali uczestników o szkodliwości zażywania narkotyków, w tym również dopalaczy. Celem spotkania było także promowanie bezpiecznych zachowań oraz zdrowego stylu życia, bez uzależnień. Mundurowi przekazywali informacje o efektach zażycia dopalaczy są m.in. zmiana nastroju i samopoczucia, błogostan, euforia, halucynacje, czasami depresja, apatia i urojenia. Następuje wzrost ciśnienia krwi, tachykardia, przekrwienie gałek ocznych, zaburzenia koordynacji ruchowej, zawroty głowy, zaburzenia uwagi, wysuszenia śluzówek. Funkcjonariusze apelowali, aby rodzice i opiekunowie zwracali szczególną uwagę, czy powyższe objawy nie występują u ich dzieci. Podobnie jak znaleziony w mieszkaniu, czy ubraniu dziecka susz roślinny. Może to być sygnałem, że zażywają dopalacze lub inne środki odurzające. Wtedy, aby zapobiec najgorszemu, konieczna jest właściwa i szybka reakcja...

Policjanci przypomnieli o funkcjonującym narzędziu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mogą nanosić na mapę min. informacje o środkach odurzających.

  • Nauczyciele i rodzice czerpią wiedzę od mundurowych
  • Nauczyciele i rodzice czerpią wiedzę od mundurowych
  • Nauczyciele i rodzice czerpią wiedzę od mundurowych