Wiadomości

Śląscy policjanci zabezpieczą 75 edycję Tour De Pologne

Data publikacji 01.08.2018

4 sierpnia rusza 75. Tour de Pologne - największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Przez nasze województwo, w dniach od 5 do 8 sierpnia, przebiegają cztery etapy wyścigu, obejmujące ponad 600 km trasy. Jak co roku, mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy zadbają o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Przypominamy także kierowcom o utrudnieniach, jakie wystąpią w ruchu drogowym podczas tego sportowego wydarzenia.

Zabezpieczeniem wyścigu i zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym zajmą się, jak zwykle śląscy policjanci. Ich zadaniem będzie między innymi zabezpieczenie dynamiczne na poszczególnych etapach wyścigu, udzielanie pomocy zespołom pilotującym na całej trasie i współpraca oraz wymiana informacji pomiędzy sędzią głównym, organizatorami, „radiem wyścigu” - a zespołami pilotującymi z poszczególnych województw.

Z uwagi na konieczność zamknięcia dróg na trasach poszczególnych etapów w czasie trwania wyścigu, wystąpią utrudnienia w ruchu. Informacje o tych niedogodnościach kierowcy mogą znaleźć na stronach poszczególnych komend, do których prowadzą zamieszczone przez nas odnośniki.

Od godz. 8.00 w dniu 5 sierpnia, do zakończenia etapu 5 w dniu 8 sierpnia, w KWP w Katowicach uruchomione zostaną również dwie infolinie:

32 200 1988 i 32 200 1684

obsługiwane przez policjantów śląskiej drogówki, gdzie będzie można uzyskać informacje o wszelkich utrudnieniach w ruchu związanych z wyścigiem.