Policjanci z drogówki na briefingu prasowym - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Policjanci z drogówki na briefingu prasowym

Data publikacji 04.01.2018

Policjanci z tyskiej drogówki uczestniczyli w briefingu prasowym poświęconym prezentacji nowoczesnego urządzenia do pomiaru prędkości. TruCam - laserowy miernik, został przekazany tyskim policjantom, którzy już od jutra będą wykorzystywać go w służbie podczas działań „Prędkość”. Radar oprócz pomiaru prędkości daje możliwość wykonania zdjęcia mierzonego pojazdu oraz posiada funkcję zapisania cyklu na filmie.

Dzisiaj na ul. Oświęcimskiej w Tychach tyscy policjanci uczestniczyli w briefingu prasowym na temat nowoczesnego urządzenia TruCam, który jest laserowym miernikiem prędkości. Lokalne media mogły poznać możliwości techniczne oraz walory działania urządzenia, które już od jutra będą wykorzystywać policjanci z tyskiej drogówki. Dzięki temu mieszkańcy także będą mieli okazję, na szeroką skalę, uzyskać informacje dotyczące sprzętu wykorzystywanego przez mundurowych.

Nowoczesny radar oprócz pomiaru prędkości daje także możliwość wykonania zdjęcia mierzonego pojazdu. Teraz, każdy kierowca będzie mógł tuż po kontroli zobaczyć wynik zmierzonej prędkości jego samochodu wraz z dokumentującymi to wszystko zdjęciami i filmem.

Zaletą nowoczesnego urządzenia jest równoczesna dokładność pomiaru prędkości, precyzja przy wskazaniu mierzonego pojazdu, zasięg od 15 do 1200 metrów oraz możliwość wytworzenia pełnej dokumentacji wideo wraz ze zdjęciami.

To wszystko pozwoli policjantom uniknąć kwestii spornych z kierowcami i rozwiać wszelkie wątpliwości, co do poprawności pomiaru, jeszcze na miejscu kontroli.

W rezultacie urządzenie daje niepodważalny dowód zarejestrowanego wykroczenia drogowego, którym oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości może być np. jazda bez pasów bezpieczeństwa.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, co z pewnością przełoży się na bezpieczeństwo wyszstkich użytkowników dróg.

 

 

 

  • Policjanci z drogówki na briefingu prasowym
  • Policjanci z drogówki na briefingu prasowym
  • Policjanci z drogówki na briefingu prasowym
  • Policjanci z drogówki na briefingu prasowym