Kobiety w policji - Galerie zdjęć - Komenda Miejska Policji w Tychach

Galerie zdjęć

Kobiety w policji

W pracy zakładają mundur i niezależnie od pogody, pełnią służbę w patrolu, poszukują zaginionych, rozmawiają z ofiarami przemocy, prowadzą sprawy gromadząc szereg wielotomowych akt. Po służbie natomiast są pełnowartościowymi kobietami, dbają o dom, rodzinę, mają przyjaciół i wiele pasji. Praca policjantek, którą wspomagają kobiety zatrudnione na stanowiskach cywilnych, wymaga szczególnych predyspozycji ale nie przeszkadza być kobietą...

Kobiety w policji obecne są we wszystkich pionach; prewencji, ruchu drogowego, służbie kryminalnej i dochodzeniowej. W tyskiej jednostce służbę pełni 30 policjantek, które tak jak ich koledzy, muszą być twarde, mieć silny charakter i dużą odporność na stres. Jak same często podkreślają, służba w Policji jest wyzwaniem, ale daje dużą satysfakcję.

Kolejnych 29 kobiet w tyskiej jednostce nie nosi mundurów. Bez ich pracy właściwe funkcjonowanie komendy nie byłoby możliwe. Zajmują się logistyką wspomagającą pracę policjantów, dbają o właściwy obieg dokumentacji, wyposażenie jednostek oraz funkcjonariuszy, zajmują się sprawami administracyjnymi, finansowymi, kadrowymi czy inwestycyjnymi.

Nie sposób przytoczyć wszystkich czynności, które wykonują kobiety w policji. Jednak aby zobrazować jak wygląda przykładowa służba kobiety w mundurze, nasza kamera towarzyszyła policjantce st. sierż. Marcie Modrzyk, która od 7 lat pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Dziękujemy pierwszoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tychach, za współpracę w realizacji prezentowanego filmu.

Osoby, które są zainteresowane służbą w policji, zachęcamy do zapoznania się z zasadami dotyczącymi rekrutacji.


Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy wszystkiego najlepszego.


 

Ładowanie odtwarzacza...