„Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

„Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”

Data publikacji 29.12.2020

Okres noworoczny to wyjątkowy czas, który chcemy spędzić z najbliższymi w radosnej atmosferze. Aby tak było pamiętajmy, że w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia oraz mienia służby ratownicze są w gotowości 24 godziny na dobę. Tyscy policjanci przypominają o trwającej akcji „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek” pamiętając o tym, by służby w razie konieczności mogły dotrzeć na miejsce na czas.

Okres noworoczny jest piękny i wyjątkowy. Niestety nawet w tym okresie dochodzi do nieoczekiwanych wypadków i sytuacji, w których służby ratunkowe prowadzą wyścig z czasem, by móc jak najszybciej udzielić pomocy potrzebującym. Dlatego dbając o bezpieczeństwo swoje oraz innych pamiętajmy, żeby nie blokować dróg pożarowych i nie stawać w miejscach zabronionych. Tyscy policjanci przypominają o trwającej akcji „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”, w którą zaangażowani są mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, a także Urząd Miasta Tychy, administratorzy wielu nieruchomości oraz przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych.

Pamiętaj nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj, że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 m.

Uwaga:

Parkowanie na drogach dojazdowych oraz pożarowych zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 zł, a także odholowaniem pojazdu.

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące poszczególnych rejonów służbowych można zgłaszać pod numerami telefonów dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub na adres ich poczty elektronicznej znajdujących się na stronie internetowej albo dzięki aplikacji "Moja Komenda"  lub też korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na zdjęciu widoczny wóz strażacki pomiędzy dwoma samochodami oraz napis "Droga pożarowa drogą życia!Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek" , "Droga pożarowa-nie zastawiać."