W trosce o „Bezpieczną drogę do szkoły” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

W trosce o „Bezpieczną drogę do szkoły”

Data publikacji 02.09.2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy prowadzą lustrację dróg pod kątem prawidłowego oznakowania głównie w rejonach placówek oświaty. Mundurowi prowadzą kontrole w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” by dzieci i młodzież mogły bezpiecznie poruszać się po drodze przez kolejny rok szkolny.

Wakacje dobiegły końca, a to oznacza, że dzieci i młodzież wróciły do szkół i przedszkoli. Aby ten powrót był bezpieczny policjanci tyskiej drogówki w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzą lustrację tyskich dróg. Mundurowi sprawdzają poprawność w oznakowaniu jezdni, przejść dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej głównie w rejonach placówek edukacyjnych. Funkcjonariusze w czasie służby skupiają się na wyszukiwaniu nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenia lub utrudnienia w ruchu drogowym. Spostrzeżenia i uwagi dotyczące wadliwego oznakowania, usterek czy złego stanu dróg, zostaujęte w protokole pokontrolnym, a następnie policjanci występują do odpowiednich organów o usunięcie uchybień.

Ponadto policyjne patrole, pełniące służbę w rejonach szkół, zwraca uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Policjanci przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz w obserwowaniu drogi i jej otoczenia. Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.
Zdjęcie poglądowe.