Wiadomości

Kobiety w Policji...zachęcamy do służby nie tylko Panów

Data publikacji 06.03.2020

Z okazji zbliżającego się "Dnia Kobiet" pragniemy złożyć najlepsze życzenia dla policjantek oraz pracowników cywilnych. Pamiętajmy, że kobiety w Policji obecne są we wszystkich pionach. Ich widok w mundurze już nikogo nie dziwi. Zatem zachęcamy do służby, nie tylko Panów. "Policję tworzą ludzie...twórzmy ją razem".


W Komendzie Miejskiej Policji w Tychach służbę pełni 31 policjantek, które tak jak ich koledzy, muszą być twarde, mieć silny charakter i dużą odporność na stres. Jak same często podkreślają, służba w Policji jest wyzwaniem, ale daje dużą satysfakcję.

Kolejnych 29 kobiet w tyskiej jednostce nie nosi mundurów. Pracują w korpusie służby cywilnej, a bez ich pracy właściwe funkcjonowanie komendy nie byłoby możliwe.

Nie sposób przytoczyć wszystkich czynności, które wykonują kobiety w tej formacji. Osoby zainteresowane służbą w policji zachęcamy do obejrzenia filmu, który przedstawia przykładowy dzień ze służby policjantki. Podczas tworzenia filmu nasza kamera towarzyszyła sierż.szt. Marcie Modrzyk, która od 8 lat pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Przy okazji dziękujemy uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tychach, za współpracę w realizacji prezentowanego filmu.

Osoby, które są zainteresowane służbą w policji, zachęcamy do zapoznania się z zasadami dotyczącymi rekrutacji.
Z okazji Dnia Kobiet szanownym Paniom życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Ładowanie odtwarzacza...