Nowe narzędzie w walce z narkotykami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Nowe narzędzie w walce z narkotykami

Data publikacji 16.10.2019

W ręce tyskich policjantów trafiło nowe narzędzie do walki ze środkami odurzającymi. Teraz stróże prawa wyposażeni w specjalną walizkę profilaktyczną zawierającą atrapy najbardziej popularnych narkotyków, będą spotykać się z rodzicami i pedagogami. Wszystko by ustrzec dzieci przed narkotykami i dopalaczami, by mieć niezbędną wiedzę na ten temat, by reagować.

Wczoraj Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tychach mł. isp. Sławomir Wojtylak uroczyście odebrał z rąk wiceprezydenta Tychów Macieja Gramatyka specjalną walizkę edukacyjną. Dzięki współpracy komendy z tyskim magistratem policjanci zostali wyposażeni w to nowe narzędzie do walki ze środkami odurzającymi. Kufer, który zawiera atrapy najbardziej popularnych narkotyków i dopalaczy, będzie wykorzystywany w celu zwiększenia świadomości rodziców, nauczycieli, pedagogów i opiekunów. Walizka jest autorskim projektem Głównego Specjalisty Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu Marcina Kosmali, jej wykonawcą jest Naczelna Organizacja Techniczna w Opolu. Projekt konsultowany był z policyjnymi ekspertami: funkcjonariuszami wydziału kryminalnego oraz laboratorium kryminalistycznego. Zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania, przechowywania, dystrybucji i wykrywania narkotyków, a prezentowane atrapy są ciągle aktualizowane ze względu na zagrożenie. Zawartość kufra opatrzona jest szczegółowym opisem. Dzięki profilaktycznej walizce walka z narkotykami i dopalaczami będzie bardziej skuteczna, gdyż dzięki posiadanej wiedzy reagować na niepokojące sygnały będzie więcej osób. Bez wątpienia każdy rodzic zrobi wszystko by ustrzec swoje dziecko przed narkotykami i dopalaczami. Nowy nabytek idealnie wpiszę się w realizacje założeń kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty i która jest przedsięwzięciem MSWiA, organizowanym w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Dziękujemy władzom miasta za wsparcie, które niewątpliwie jest inwestycją w bezpieczeństwo.

Opracowane na podstawie danych UM Tychy

  • Widoczny napis "POLICJA" zna koszuli z munduru, a w oddali widoczna walizka profilaktyczna.
  • Na zdjęciu widoczna walizka profilaktyczna.
  • Na zdjęciu widoczny Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tychach mł. insp. Sławomir Wojtylak , który odbiera walizkę profilaktyczną od wiceprezydenta Tychów Macieja Gramatyki.