„Dzień bezpieczeństwa” w Tychach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

„Dzień bezpieczeństwa” w Tychach

Data publikacji 09.09.2019

W Tychach odbył się "Dzień bezpieczeństwa”, w którym aktywnie uczestniczyli tyscy policjanci. Spotkanie z mieszkańcami było znakomitą okazją na zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obecny był także wóz profilaktyczny, a całość przedsięwzięcia uświetniła Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która zagrała krótki koncert.

Na zdjęciu widoczne sygnały świetlne z radiowozu, dalej po prawej stronier wóz strażacki, po lewej policjantów, dwóch policjantów i strażaków.

Policjanci z Tychów włączyli się w imprezę profilaktyczno-edukacyjną na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa pod nazwą „Dzień bezpieczeństwa”. Oprócz licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych, mundurowi wykorzystali spotkanie dla zwiększenia świadomości niebezpieczeństw wynikających z komunikacji drogowej, jak również uwrażliwienie i zaktywizowanie uczestników ruchu drogowego do wzajemnej dbałości o życie i zdrowie.

Policjanci rozmawiali z uczestnikami przedsięwzięcia na temat bezpiecznego poruszania się po drogach niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych, rowerzystów pod kątem ich zachowania, przestrzegania przepisów ruchu drogowego, elementów odblaskowych, oświetlenia roweru, jak i zwracania baczniejszej uwagi na kierujących, stosując zasadę ograniczonego zaufania.

Policjanci mówili również o bezpieczeństwie najmłodszych i ich opiekunów w drodze do szkoły. Na miejsce przyjechali również wozem profilaktycznym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Fani jazdy jednośladem mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Jego uczestnicy otrzymywali od policjantów elementy odblaskowe oraz ulotki dotyczące bezpieczeństwa.

Uczestnicy mogli obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu mundurowych, w tym radiowozy i motocykle. Policjanci podczas spotkania promowali przypadający w tym miesiącu „Dzień bez ofiar”. Wiele osób skorzystało także z fachowej wiedzy tyskiej drogówki i rozwiało wszelkie wątpliwości dotyczące przepisów ruchu drogowego, a zainteresowani wstąpieniem w szeregi mundurowych otrzymali informację o zasadach doboru do służby. Całość przedsięwięcia uświetniła Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która zagrała krótki koncert.

Na zdjęciu widoczni policjanci Orkiestry Policyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

 • Na zdjęciu widoczni policjanci Orkiestry Policyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
 • Na zdjęciu widoczne dwa wozy strażackie oraz osoby postronne.
 • Na zdjęciu widoczny policjant wydziału ruchu drogowego, który rozmawia z mężczyzną, dalej osoby uczestniczące w "Dniu bezpieczeństwa" oglądają policyjny motocykl.
 • Odblaski i ulotki, które pokazuje policjant trzymając w rękach.
 • Na zdjęciu widoczne osoby na rowerach oraz stojących przy nich dwóch policjantów wydziału ruchu drogowego.
 • Na zdjęciu widoczny napis "POLICJA" oraz dalej rowerzystę. który pokonuje tor przeszkód i stojącego obok policjanta.
 • Policjanci z wydziału ruchu drogowego przekazują odblaski oraz ulotki uczestnikowi, który przemierzył przygotowany tor rowerowy.
 • Na zdjęciu widoczny radiowóz, dalej dwóch rowerzystów, po lewej stronie policjant, który przygląda się jeździe rowerzysty.
 • Na zdjęciu widoczne nieoznakowane pojazdy służbowe oraz oznakowany radiowóz, dwóch policjantów z wydziału ruchu drogowego oraz osoby postronne w tym kobieta z wózkiem.
 • Na zdjęciu widoczny radiowóz, stojącego przy nim policjanta wydziału ruchu drogowego, z drugiej strony stoi chłopiec, po lewej stronie w oddali stoi policjant, który rozmawia z mężczyzną. Po lewej stronie dwa nieoznakowane policyjne samochody.
 • Na zdjęciu widoczne osoby oraz policjant, wszyscy stoją w kierunku radiowozu.
 • Policjant oraz strażak jadą tak zwanym wszędołazem.