Wiadomości

Spotkania mundurowych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 05.09.2019

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbywają się spotkania pierwszoklasistów z policjantami wydziału ruchu drogowego. Mundurowi podczas prelekcji przypominają dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Stróże prawa apelują także do rodziców o prawidłowe przewożenie swoich pociech, korzystanie z fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Policjanci tyskiej drogówki uczestniczą w spotkaniach z dziećmi, które właśnie rozpoczynają naukę w szkole. W ramach policyjnej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" policjanci prowadzą dla najmłodszych prelekcję na temat ich bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu. Mundurowi przypominają wszystkim o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni, szczególnie w przypadku braku chodnika lub pobocza. Dzieci otrzymały od policjantów kolorowanki ilustrujące bezpieczne zachowania podczas zabaw oraz na drodze.

Funkcjonariusze apelują także do rodziców i opiekunów o prawidłowe przewożenie swoich pociech, korzystanie z fotelików i pasów bezpieczeństwa. Życzymy samych dobrych ocen i bezpiecznych powrotów do domu!

Policjant pokazuje radiowóz dzieciom oraz ich rodzicom.

 

  • Na zdjęciu widoczny policjant, który pokazuje dzieciom i ich rodzicom radiowóz.
  • Na zdjęciu widoczny policjant, który pokazuje radiowóz dzieciom oraz ich rodzicom.
  • Policjantka pokazuje kolorowankę, za nią w pomieszczeniu widoczny ekran.
  • Policjant i policjantka prowadzą prelekcję dla dzieci, on trzyma opaski odblaskowe dla dzieci, za nimi widoczny ekran oraz plecaki dla dzieci.
  • Dzieci oglądają bajkę.
  • Policjant wydziału  ruchu drogowego rozdaje kolorowanki dla dzieci.