Święto Wojska Polskiego w Tychach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Święto Wojska Polskiego w Tychach

Data publikacji 22.08.2019

Policjanci uczestniczyli oraz czuwali nad bezpieczeństwem podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego. Ich organizatorem była tyska Wojskowa Komenda Uzupełnień. Przedsięwzięcie było także doskonałą okazją do szerzenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjant z drogówki w żółtej kamizelce zabezpiecza skrzyżowanie przez które przechodzi defilada z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego, na przodzie jedzie policjant na motocyklu..

Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele Marii Magdaleny, następnie odbyło się składanie kwiatów pomnikiem Powstańców Śląskich. Stamtąd wyruszył przemarsz kolumny wraz z uczestnikami uroczystości, formacjami mundurowymi oraz pojazdami wojskowymi z orkiestrą.Kolumna dotarła do Parku Miejskiego na plac "pod Żyrafą", gdzie następnie odbył się piknik wojskowy otwarty dla wszystkich mieszkańców. Funkcjonariusze tyskiej Policji wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej zabezpieczali całą trasę przemarszu, a następnie uczestniczyli w wojskowym pikniku. Przedsięwzięcie było także doskonałą okazją do szerzenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracali szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego, przypominając o podstawowych zasadach poruszania się po drodze.

Na zdjęciu widoczna Kompania Honorowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjantka wydziału ruchu drogowego, stoi przy radiowozie i zabezpiecza defiladę z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego.

 

  • Na zdjęciu widoczny policjant z drogówki, który kieruje ruchem.
  • Policjant z drogówki w żółtej kamizelce zabezpiecza skrzyżowanie przez które przechodzi defilada z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego, na przodzie jedzie policjant na motocyklu
  • Policjant z drogówki na motorze przejeżdża przez jezdnię za nim jedzie pojazd.
  • Policjant z drogówki w żółtej kamizelce zabezpiecza skrzyżowanie przez które przechodzi defilada z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego, na przodzie jedzie policjant na motocyklu
  • Policjant z drogówki w żółtej kamizelce zabezpiecza skrzyżowanie przez które przechodzi defilada z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego.
  • Wojskowy pojazd uczestniczący w defiladzie z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego.
  • Policjantka wydziału ruchu drogowego, stoi przy radiowozie i zabezpiecza defiladę z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego.
  • Na zdjęciu widoczna Kompania Honorowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
  • Umundurowani żołnieże niosą flagę.
Ładowanie odtwarzacza...