Wiadomości

Wszystko po to by wypoczynek nad wodą był bezpieczny...

Data publikacji 17.07.2019

W okresie wakacyjnym na akwenie „Paprocany” czuwają policjanci sezonowego posterunku wodnego oraz Rajdujące Patrole Policji Wodnej z Oddziałów Prewencji Policji z Katowic. Ponadto policyjny profilaktyk włącza się w edukację wypoczywających przekazują im cenne informacje dot. bezpiecznego spędzania czasu nad wodą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. A wszystko po to by było bezpiecznie...

Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Ale woda, oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. W okresie letnim zwiększa się m.in. zagrożenie utonięciami osób korzystających z kąpieli, dlatego tyscy policjanci ciągle podejmują działania w celu ograniczenia liczby utonięć oraz maksymalnego zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.

Na zdjęciu widoczny tyłem policjant oraz strażnik miejski, obaj idą w stronę radiowozu.

Na zdjęciu widoczni dwaj policjanci na motowówce oraz ratownik.

Na wodzie oraz na brzegu bezpieczeństwa pilnują zarówno policjanci z sezonowego posterunku wodnego wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, jak i Rajdujące Patrole Policji Wodnej z Oddziałów Prewencji Policji z Katowic.

Na zdjęciu obo radiowozu stoji troje policjantów patrolu policcji wodnej.

Dwóch policjantów na natorówce, pływaja po jeziorze Paprocany\

Prócz codziennej pomocy wypoczywającym, pilnowaniem ładu i porządku publicznego, policjanci przeprowadzają także działania profilaktyczne w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze przekazują cenne informacje dot. bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Policjanci rozdają wypoczywającym ulotki, a tym najmłodszym kolorowanki, informujące o bezpiecznych formach wypoczynku. Nie brakuje również rozmów na temat konsekwencji zdrowotnych, prawnych oraz społecznych na temat uzależnienia od narkotyków i nowych narkotyków realizowanych w ramach kampanii społecznej pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają".

Policjantka daje mężczyźnie breloczek, obok stoi dwójka dzieci.Dwie dziewczynki stoją tyłem, trzymają kolorowanki.

Należy pamiętać o tym, by zachować zdrowy rozsądek, gdyż brawura, brak rozwagi, alkohol i inne używki mogą doprowadzić do nieszczęścia.

Pamiętajmy! Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, która jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Dzikie kąpieliska" zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona.

Dwa znaki: zakazu kąpieli i zakazu ruchu rowerom.

Logo kampanii: "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".