Wiadomości

Policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas wakacyjnych podróży

Data publikacji 16.07.2019

Dbając o bezpieczeństwo osób podróżujących podczas wakacji, tyscy policjanci przeprowadzają kontrole autokarów oraz busów. Rodzice wysyłając swoje pociechy na wycieczki chcą mieć pewność, że najmłodsi bezpiecznie dotrą na miejsce. W tym celu, o kontrolę stanu technicznego pojazdu i trzeźwości kierowcy proszą policjantów.

Tyscy policjanci otrzymują zgłoszenia dotyczących kontroli autokarów czy busów wyruszających w dalsze lub bliższe trasy. Nie ważne ile kilometrów do przejechania, ważne aby pojazd był sprawny a kierujący trzeźwy i wypoczęty.

Działania podejmowane przez policjantów, mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a przede wszystkim bezpieczny dojazd do miejsca wypoczynku i powrót do domów.

Troska rodziców, nauczycieli i opiekunów jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Czasem lepiej poczekać nieco dłużej z pożegnaniem się z dziećmi jadącymi na wycieczkę, niż ryzykować ich życiem.

Organizatorzy wyjazdów mogą nawiązać kontakt z najbliższą jednostką Policji pod numerami telefonów alarmowych 997 lub 112, prosząc o sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy lub stanu technicznego pojazdu. Prosimy nie pozostawiać na ostatnią chwilę zgłaszania potrzeby skontrolowania autobusu z wyjeżdżającymi dziećmi. Kontrole prowadzone będą w miejscach wyznaczanych przez policjantów.

W Tychach, miejscem takich kontroli został wyznaczony parking przy basenie, przy ulicy Edukacji. Prosimy odpowiednio wcześniej uzgadniać termin kontroli pod numerem: tel. 32 325 – 62-90.

Przypominamy, że trwa sezon wyjazdów, podróży i wycieczek. Apelujemy, aby kierowcy i przewoźnicy mieli świadomość ciążącej na nich odpowiedzialności. Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne  zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa.

Na zdjęciu widoczne sygnały radiowozu, a z prawej strony policjant stoi przy kierowcy busa.

Policjant zagląda pod maskę, kierowca trzyma klapę, drugi policjant widoczny w tle.

  • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant, który stoi przy kierowcy busa.
  • Dwóch policjantów stoi wokół busa, jeden nachyla się nad kołem, sprawdzają stan techniczny busa.
  • Dwóch policjantów soi obok busa i przygląda się oponom sprawdzając stan techniczny pojazdu.
  • Na zdjęciu z lewej strony widoczny radiowóz, z prawej tył busa.
  • Na zdjęciu policjant idzie wzdłuż busa.
  • Kierowca zamyka klapę, policjant idzie w stronę radiowozu.
  • Policjant wchodzi do busa.
  • Policjant stoi z dokumentami przy kierowcy busa.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.81 MB)