Nowe radiowozy dla tyskiej komendy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Nowe radiowozy dla tyskiej komendy

Data publikacji 05.06.2019

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tychach mł. insp. Sławomir Wojtylak uczestniczył w uroczystym przekazaniu nowych radiowozów, które odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Spośród 54 radiowozów, trzy oznakowane pojazdy marki Toyota Corolla, zasilą policjantów pracujących na tyskich drogach.

Wczoraj przed wejściem głównym do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się przekazanie nowych oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Corolla. Nowoczesne pojazdy zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji.

Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, który wspólnie z Marszałkiem Województwa Śląskiego Jakubem Chełstowskim oraz Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Tomaszem Bednarkiem, przekazał 54 nowe radiowozy komendantom miejskim i powiatowym garnizonu śląskiego.

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tychach mł. insp. Sławomir Wojtylak uroczyście odebrał kluczyki i dokumenty do trzech oznakowanych samochodów Toyota Corolla, które zasilą policjantów pracujących na tyskich drogach. Radiowozy mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz komfort policjantom, którzy będą w nich pełnić codzienną służbę. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja oraz kamera cofania. Każdy z pojazdów Toyota Corolla kombi wart jest ponad 102 tys. zł brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra. Łączna moc układu hybrydowego, to 122 KM. Dla przyszłych użytkowników nowo zakupionych pojazdów zaplanowano szkolenia, organizowane przez dostawcę pojazdów z udziałem importera. Obejmować one będą część teoretyczną i praktyczną.

opracowane na podstawie-KWP Katowice

 

 

  • Obrazek przedstawia radiowóz, w tle widoczny budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
  • Na obrazku widoczne zaparkowane radiowozy oraz budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
  • Na obrazku widać przemawiającego przez mikrofon policjanta, obok stojące osoby przed budynkiem Komedy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
  • Obrazek przedstawia przemawiającego przez mikrofon Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach
  • Widok z góry na radiowozy i budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
  • Widok z góry na radiowozy i budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach