Policjanci i Sznupek na pikniku rodzinnym - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Policjanci i Sznupek na pikniku rodzinnym

Data publikacji 20.05.2019

Tyscy policjanci pamiętają o najmłodszych. Dzielnicowi w towarzystwie Sznupka wzięli udział w pikniku rodzinnym przy ul. Kopernika w Tychach. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom poprzez zabawę zasad bezpieczeństwa oraz rozmowa na temat służby, którą wykonują policjanci.

Policjanci wzięli udział w Pikniku Rodzinnym, który odbył się przy Parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach przy ul. Kopernika. Policjanci promowali założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz działań związanych z realizacją planów priorytetowych poszczególnych osiedli. Spotkanie było znakomitą okazją do rozmów na temat służby jaką wykonują.

Natomiast przybyłe na festyn dzieci miały okazję obejrzeć radiowóz oraz przymierzyć sprzęt „PZ”, który wykorzystywany jest przez stróżów prawa m.in. podczas zabezpieczenia meczów piłki nożnej.

Dla maluchów sama wizyta mundurowych jest wielkim przeżyciem, a obecność policyjnej maskotki wiąże się zawsze z wielką radością wśród dzieci. Spotkanie miało na celu przypomnieć im jak uniknąć niebezpieczeństw w trakcie zabaw, w domu, a przede wszystkim na drodze.

Było wiele uśmiechu i zabawy. Do następnego spotkania!


 

  • Obrazek przedstawia pana który stoi przy radiowozie, z lewej strony widoczny umundurowany policjant
  • Na obrazku widoczny policjant oraz inne osoby, które ubierają dziecku strój PZ, widoczny z prawej strony radiowóz
  • Obrazek przedstawia policyjną maskotkę "Sznupka" na festynie rodzinnym, widoczne inne osoby