Dachowanie tira na DK1 - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Dachowanie tira na DK1

Data publikacji 11.05.2019

Przez kilkanaście godzin policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz kierowali ruch na objazdy, by ominąć odcinek na DK1, gdzie tir blokował jednię. 36-letni kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Na miejscu, oprócz policjantów, przez wiele godzin działały też inne służby. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze!

Wczoraj przed godziną 18.00 dyżurny tyskiej komendy otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na trasie DK1 w Tychach, gdzie samochód ciężarowy blokował jezdnię w kierunku Katowic. Na szczęście okazało się, że 36-letniemu kierowcy nic poważnego się nie stało. Został jednak przewieziony do szpitala na dokładne badania. Mężczyzna był trzeźwy. Z ustaleń policjantów wynika, że 36-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego tir dachował. Mężczyzna przewoził farby, które częściowo wylały się na jezdnię. Utrudnienia w ruchu trwały kilkanaście godzin. Stróże prawa zorganizowali objazdy oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu wykonania wszystkich czynności. W działania przez wiele godzin zaangażowani byli także funkcjonariusze straży pożarnej oraz służby drogowe.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze, gdyż to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn groźnych wypadków. Przypominamy też, że śliska i mokra nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania. 

  • Obrazek przedstawia samochód ciężarowy z żółta naczepą, który dachował i blokuje jezdnię
  • Obrazek przedstawia samochód ciężarowy z żółta naczepą, który dachował i blokuje jezdnię
  • Obrazek przedstawia samochód ciężarowy z żółta naczepą, który dachował i blokuje jezdnię