Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawcę włamania i odzyskali skradzione mienie

Data publikacji 15.03.2019

Tyscy wywiadowcy zatrzymali 33-latka, który włamał się do mieszkania i skradł sprzęt RTV wartości 3 tys. złotych. Sprawca po zdarzeniu uciekł, jednak działanie policjantów doprowadziło do szybkiego zatrzymania sprawcy. Funkcjonariusze odzyskali całe skradzione mienie. Za popełnione przestępstwo grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali informacje od zgłaszającej, która powiadomiła ich o kradzieży sprzętu RTV z jej mieszkania. Na miejscu szybko pojawili się policyjny wywiadowcy z wydziału prewencji. Okazało się, że sprawca wyłamał drzwi, wszedł do środka i ukradł z mieszkania sprzęt, w czasie gdy kobieta spała. Łupem włamywacza padł telewizor, kino domowe, kuchenka mikrofalowa oraz telefon. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Kolejno odkrywali fakty, które sprowadzały ich na trop sprawcy. Ostatecznie 33-letni tyszanin został zatrzymany. Okazało się, że skradzione fanty ukrył w mieszkaniu znajomego. Policjanci odzyskali całe skradzione mienie wartości około 3 tys. złotych. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet 10-lat pozbawienia wolności.

  • Obrazek przedstawia policjanta w kamizelce odblaskowej, który trzyma  telewizor odzyskany przez funkcjonariuszy z włamania
  • Obrazek przedstawia policjanta w kamizelce odblaskowej, który trzyma kuchenkę mikrofalową, odzyskaną z włamania
  • Obrazek przedstawia policjanta w kamizelce odblaskowej, który trzyma głośniki z kina domowego odzyskanego z włamania