Działania funkcjonariuszy Policji i SOK - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Działania funkcjonariuszy Policji i SOK

Data publikacji 08.03.2019

Tyscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj”. Ich celem jest kontrola w rejonie przejazdów oraz informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach jakie czyhają na przejazdach kolejowych.

Celem działań „bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj” jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa.

W czasie działań policjanci i funkcjonariusze SOK apelują do kierowców korzystających z przejazdów o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem „Stop”.

Policjanci apelowali głównie do młodych kierujących oraz odrębnie do pieszych informując, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie poruszali się po torowiskach.

PAMIĘTAJ! W zderzeniu z pociągiem człowiek i samochód nie mają żadnych szans...zatem ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!

 

  • Obrazek przedstawia dwóch funkcjonariuszy SOK oraz policjanta, podczas działań "Bezpieczny przejazd" Zatrzymaj się i żyj" Funkcjonariusze rozmawiają z kierującym samochodem.
  • Obrazek przedstawia funkcjonariusza SOK oraz policjanta, podczas działań "Bezpieczny przejazd" Zatrzymaj się i żyj" Funkcjonariusze rozmawiają z rowerzystą, w tle widać radiowóz
  • Obrazek przedstawia stojącego "tyłem" policjanta  z przodu widać zamknięty przejazd kolejowy i pędzący pociąg, z prawej strony w tle radiowóz