Działania "Bezpieczny pieszy" z wykorzystaniem RSD - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Działania "Bezpieczny pieszy" z wykorzystaniem RSD

Data publikacji 12.02.2019

Dzisiaj tyscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przy wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji obsługujących "RSD" prowadzą działania p.k. "Bezpieczny pieszy". Działania te ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz mają na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze oraz świadomości pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników dróg, policjanci prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. W czasie działań mundurowi obserwują skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe oraz główne trasy komunikacyjne, czyli wszystkie te miejsca gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń pieszych. W akcji uczestniczą również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, obsługujący specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia. Zasadniczym celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że zdarzenia drogowe z udziałem pieszego kończą się dla niego najczęściej najpoważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze!