Kaskadowy pomiar prędkości - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Kaskadowy pomiar prędkości

Data publikacji 28.12.2018

Okres świąteczno-noworoczny oznacza spory ruch na drogach. Do tego dochodzą zmienne, często niesprzyjające warunku atmosferyczne, które zobowiązują kierowców do zachowania szczególnej ostrożności i ściągnięcia nogi z gazu. W tym czasie, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają policjanci którzy dbają o płynność ruchu oraz kontrolują prędkość na drogach krajowych, a także w miejscach w których kierowcy nie zawsze stosują się do obowiązujących przepisów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą „kaskadowy pomiar prędkości” w tym szczególnym świąteczno-noworocznym okresie zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Celem prowadzonych przez funkcjonariuszy działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń na drogach oraz egzekwowanie od kierowców przestrzegania obowiązujących przepisów.

Policjanci monitorowali płynności ruchu, kontrolowali prędkość z jaką jadą kierowcy, ich stan trzeźwości, uprawnienia do kierowania, a także stan techniczny oraz wyposażenie pojazdu. Funkcjonariusze podczas kontroli przyglądali się również w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, zwłaszcza ci najmłodsi.

Ponieważ wzmożony ruch na drogach oraz niesprzyjające dla kierowców warunki atmosferyczne mogę się utrzymać przez najbliższe dni, pamiętajmy o ostrożności i ściągnijmy nogę z gazu. Wybierając się w podróż zadbajmy nie tylko żeby być wypoczętym i trzeźwym, ale także o stan techniczny samochodu. Każda sytuacja na drodze spowodowana naszym niedopatrzeniem, spowoduje tylko niepotrzebne nerwy i stres. Nie zapomnijmy o uzupełnieniu płynu w spryskiwaczach i zadbajmy o prawidłowe działanie wycieraczek, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze, w szczególności podczas deszczu. Zwróćmy również uwagę na stan ogumienia w aucie oraz jego oświetlenie. Źle ustawione światła będą przeszkadzać innym kierowcom albo źle oświetlą drogę. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.

Przypominając kilka rad, życzymy wszystkim bezpiecznej podróży.