Wiadomości

SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ. ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY

Data publikacji 03.12.2018

Policja wraz z Prezesem UOKIK, Prezesami ZUS i KRUS podjęła wspólne działania w celu przeprowadzenia kampanii społecznej pod hasłem "Seniorze, nie daj się oszukać". Kampania ma na celu popularyzowanie wiedzy konsumenckiej wśród seniorów i ostrzeganie ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców.

Komendant Główny Policji, gen. Insp. dr. Jarosław Szymczyk podpisał porozumienie, na mocy którego do dnia 31 stycznia 2019 roku będzie prowadzona kampania profilaktyczna skierowana przede wszystkim do seniorów. W ramach kampanii policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi będą uczyć seniorów jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych przedsiębiorców. Policjanci będą przestrzegać przed tymi przedsiębiorcami, którzy zapraszają na pokazy, podczas których przy okazji bezpłatnych badań i pokazów, kusząc prezentami nakłaniają do zakupu oferowanych przez nich produktów. Najczęściej ukrytym celem takich spotkań jest sprzedaż pościeli, naczyń, urządzeń medycznych, które nie są warte swojej ceny przekraczając o nawet kilkanaście razy wartość rynkową tych produktów. Policjanci będą także przestrzegać przed sprzedawcami wchodzącymi na rynek mediów, najczęściej proponujących niższe rachunki za prąd, gaz lub telefon, którzy nieuczciwie sugerują, że są dotychczasowymi sprzedawcami tych usług, a podstępnie zawierane przez nich umowy mogą powodować dotkliwe straty finansowe.

Zapraszamy do współpracy podmioty zajmujące się bezpieczeństwem seniorów. Spoty i materiały edukacyjne można pobrać ze stron Policji oraz ze strony internetowej UOKiK pod adresem: 

https://uokik.gov.pl/dzialania_edukacyjne_konsumenci.php#faq3380

Ponadto zachęcamy do kontaktu z właściwymi dla konkretnych ulic dzielnicowymi, którzy są upoważnieni do prowadzenia prelekcji. W tym celu zachęcamy do skorzystania z aplikacji mobilnej "MOJA KOMENDA", za pomocą której w szybki i łatwy sposób można nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym, bądź skorzystania z bazy kontaktowej na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Tychach klikając na poniższe linki:

http://tychy.slaska.policja.gov.pl/k27/informacje/twoj-dzielnicowy/rewir-i-dzielnicowych

http://tychy.slaska.policja.gov.pl/k27/informacje/twoj-dzielnicowy/rewir-ii-dzielnicowych

Więcej informacji o kampanii...

Pliki do pobrania