Uwaga! potrącenie pieszej podczas cofania - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Uwaga! potrącenie pieszej podczas cofania

Data publikacji 20.11.2018

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Wyszyńskiego w Tychach. Kierujący samochodem marki Skoda Fabia podczas wykonywania manewru cofania potrącił pieszą. Poszkodowana trafiła do szpitala. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Wczoraj około godz. 7.00 na ul. Wyszyńskiego w Tychach doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 28-letni kierujący samochodem marki Skoda Fabia wykonując manewr cofania potrącił 70-letnią pieszą uczestniczkę ruchu. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała złamania nadgarstka. Policjanci szczegółowo wyjaśnią okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że niezachowanie należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania jest jedną z przyczyn kolizji i wypadków drogowych.

Zarówno kierujący jak i pieszy powinien na drodze kierować się ZASADĄ OGRANICZONEGO ZAUFANIA!

Przypominamy, że pieszemu m.in. zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym.