Policjanci pamiętają o ofiarach wypadków drogowych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Policjanci pamiętają o ofiarach wypadków drogowych

Data publikacji 19.11.2018

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jest to wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz ich najbliższych, a zarazem okazja by po raz kolejny zwrócić uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który przypadł w tym roku 18 listopada jest poświęcony pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom, bliskim a także najbliższemu otoczeniu. Ciężar smutku i cierpienia, z którym boryka się ogromna liczba osób jest tym większy, że znaczna część ofiar to ludzie młodzi. Jednym z ważnych aspektów jest również to, że wielu zdarzeniom można było zapobiec. Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo.

Policjanci, dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z rodzinami ofiar wypadków komunikacyjnych, przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tak szczególnym dniu mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach pamiętali o ofiarach tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych i zapalili symboliczne znicze.

Ponadto policjanci podczas służby rozdawali elementy odblaskowe i rozmawiali z uczestnikami ruchu drogowego o tym jak być bezpiecznym pieszym i odpowiedzialnym kierowcą. Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego – zarówno od pieszego jak i kierowcy. Szczególnie kierowcy powinni mieć świadomość, że prowadząc swój pojazd są odpowiedzialni nie tylko za własne bezpieczeństwo ale też zdrowie i życie innych osób poruszających się po drogach. To ogromna odpowiedzialność.

Funkcjonariusze podczas rozmów z kierującymi oraz pieszymi przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, a także obowiązujących przepisach. W szczególności apelowali o rozwagę i ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby każdy z nich mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.