CHROŃ SWÓJ ROWER PRZED KRADZIEŻĄ!!! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

CHROŃ SWÓJ ROWER PRZED KRADZIEŻĄ!!!

Data publikacji 30.07.2018

Policjanci odnotowali kradzież roweru z klatki schodowej na ul. Cichej w Tychach. Zatem przypominamy o kilku zasadach jak chronić swój rower przed kradzieżą. Pamiętajmy, że „okazja czyni złodzieja”.

Niestety, każdego roku Policja odnotowuje kradzieże jednośladów. Jak wynika później z rozmów z pokrzywdzonymi – w wielu przypadkach kradzieżom tym można było zapobiec. Pamiętajmy, że aby zminimalizować ryzyko kradzieży wystarczy przestrzegać trzech bardzo prostych zasad:

  • zostawiać rower w widocznym miejscu – rower pozostawiony w miejscu widocznym dla wielu osób nie będzie „ łatwym łupem „ dla złodzieja, ponadto w przypadku kradzieży prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę jest znacznie większe,

  • pamiętać o stosowaniu zabezpieczeń– należy stosować tzw. zapięcia do rowerów bez względu na czas na jaki pozostawiany jest rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby,

  • zapisać numery ramy – każdy rower posiada swój numer fabryczny ramy. W przypadku kradzieży roweru numer ten wprowadzany jest do systemu informacyjnego. W razie odnalezienia lub kontroli takiego jednośladu w dowolnym miejscu na terenie kraju – możliwe jest natychmiastowe ustalenie jego właściciela.

Łupem złodziei padają nie tylko rowery nowe, ale także używane. W wielu przypadkach pozostawiane bez żadnych zabezpieczeń. Pamiętajmy, że stosowanie powyższych zasad nie daje gwarancji, że nasz rower nie zostanie skradziony, jednakże znacznie minimalizuje takie ryzyko.

 

Pliki do pobrania

  • 102.49 KB