Obchody Święta Policji w Tychach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Obchody Święta Policji w Tychach

Data publikacji 27.07.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach obchodzili wczoraj swoje święto. Z tej okazji w Mediatece w Tychach odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

Wczoraj o godz. 13.00 w Mediatece w Tychach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Podczas apelu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, wraz z szefem tyskiej komendy insp. Andrzejem Trzcińskim, wręczyli 84 policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne. Podczas uroczystości wyświetlony został także film przedstawiający zarówno historię Policji jak i codzienną pracę tyskich policjantów.

W swoim przemówieniu Komendant Miejski Policji w Tychach złożył podziękowania policjantom oraz pracownikom cywilnym za ich poświęcenie i oddanie w codziennej służbie. Szef tyskiej komendy podziękował także władzom miasta oraz innym służbom, które na co dzień współpracują z funkcjonariuszami dbając o bezpieczeństwo w mieszkańców. Następnie insp. Piotr Kucia wyraził swoje uznanie dla policjantów za ich ofiarną i pełną zaangażowania służbę i dla ich rodzin, których wsparcie i wyrozumiałość są niezbędne dla skutecznego i konsekwentnego wykonywania obowiązków.

Wśród zaproszonych gości byli, tyscy komendanci w stanie spoczynku, komendanci innych jednostek, przedstawiciele władz miasta, Prokuratury, Związków Zawodowych Policjantów i Pracowników Cywilnych, Związków Emerytów i Rencistów Policyjnych, Straży Miejskiej, Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz innych instytucji, z którymi na co dzień współpracują policjanci. Uroczystość uświetniła grupa rekonstrukcyjna policji granatowej z Gliwic, Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz chór Presto Cantabile.

Najmłodsi uczestnicy uroczystości mieli okazję spróbować swoich sił na torze przeszkód dla rowerzystów oraz spotkać się ze „Sznupkiem” policyjną maskotką. W ramach działań profilaktycznych uczestnicy mieli także okazję pokonać tor przeszkód w tzw. „alkogoglach”, które obrazują, jak widzimy w stanie nietrzeźwości, uzmysławiając przy tym jak ogromne zagrożenie niesie za sobą jazda na „podwójnym gazie”.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na uroczystość, za wszelkie życzenia, dobre słowa, podziękowania oraz współpracę. Mianowanym policjantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w codziennej służbie.

  • Obchody Święta Policji w Tychach
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...