Wiadomości

mł. asp. Sławomir Wysocki laureatem konkursu „Policjant, który mi pomógł”

Data publikacji 03.07.2018

Jednym z laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” został mł. asp. Sławomir Wysocki – dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Tychach. To nie jedynie wyróżnienie dzielnicowego. Policjant zajął drugie miejsce w zeszłorocznym plebiscycie na najaktywniejszego dzielnicowego w Tychach.

Istotą ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Konkurs trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już 10 edycji konkursu, podczas których wyłoniono 50 laureatów zasługujących – w ocenie społeczeństwa - na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

11. edycja konkursu objęta została honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień laureatom tej edycji została wpisana w program centralnych obchodów Święta Policji.

Procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwała do 31 maja 2018 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta mogła dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu (5 osób) wybrała Kapituła, w skład której wchodzili pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbyło się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Jednym z laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” został mł. asp. Sławomir Wysocki – dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Tychach. To nie jedynie wyróżnienie dzielnicowego. Policjant zajął drugie miejsce w zeszłorocznym plebiscytu na najaktywniejszego dzielnicowego w Tychach. Mieszkańcy miasta mieli niepowtarzalną okazję do tego by oddać swój głos na najaktywniejszego dzielnicowego. Przez blisko 3 miesiące wybierali swoich faworytów, za pośrednictwem strony internetowej tyskiej komendy. mł. asp. Sławomir Wysocki uzyskał wówczas ponad 1,5 tysiąca głosów. (więcej).

Pozostali laureaci tegorocznej edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł" to:

  • asp. Radosław Antoszczuk – dzielnicowy z Posterunku Policji w Dziadkowicach (Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach, woj. podlaskie),

  • sierż. szt. Artur Fraszka – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim (Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach, woj. łódzkie),

  • sierż. szt. Agnieszka Graca – dzielnicowy z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole (Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, woj. dolnośląskie),

  • mł. asp. Marta Hałas – dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Sosnowcu (Komenda Miejska Policji w Sosnowcu, woj. śląskie),

Serdecznie gratulujemy!

Przypominamy także, że kontakt dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki zapewnia aplikacja „Moja Komenda”