Policyjne działania „NIE dla prędkości” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Policyjne działania „NIE dla prędkości”

Data publikacji 14.05.2018

Dzisiaj tyscy policjanci prowadzą dzisiaj działania pod nazwą „Nie dla prędkości”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej prędkości oraz uświadomienie kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego tyskiej komendy od wczesnych godzin porannych prowadzą dzisiaj działania "Nie dla prędkości".

Mundurowi kontrolują prędkość w różnych miejscach na terenie miasta– w szczególności tam, gdzie dochodzi często do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie najczęściej kierowcy popełniają tego typu wykroczenia.

Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i dla pieszych, którzy w konfrontacji z samochodem pozostają bez szans.

Pamiętajmy jednak, że nawet najnowsze auta i sprzęt używany przez Policję nie pomogą jeśli sami kierowcy oraz piesi nie będą używać zdrowego rozsądku oraz przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Ponieważ na ujawnienie przez policjantów nieprawidłowości na drodze spowodowanych brawurową jazdą może już być po prostu za późno, a przejażdżka okaże się ostatnią w życiu nierozważnego kierowy...

Policjanci będą bezwzględnie represjonować kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zatem apelujemy o zdjęcie nogi z gazu, gdyż WOLNIEJ = BEZPIECZNIEJ.