ZAPNIJ PASY I ŻYJ! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

ZAPNIJ PASY I ŻYJ!

Data publikacji 04.05.2018

Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcję "PASY". Mundurowi sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy oraz pasażerowie w samochodach zapinają pasy bezpieczeństwa i odpowiednio przewożą dzieci.

Dzisiejsze działania mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak poważne konsekwencje w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. Policjanci zwracają także uwagę na wykroczenia związane z nieprawidłowym przejeżdżaniem przez przejścia dla pieszych nie ustępując pierwszeństwa przechodniom oraz na trzeźwość kierujących. Przypominamy, że za rażące wykroczenia w ruchu drogowym policjanci mogą nawet zatrzymać prawo jazdy.

PAMIĘTAJ, ŻE PASÓW NIE ZAPINASZ DLA POLICJI, ZAPINASZ JE DLA SIEBIE – BY LEPIEJ CZUĆ SAMOCHÓD I NAD NIM PANOWAĆ ORAZ BY CHRONIĆ ŻYCIE W RAZIE WYPADKU.