Coraz więcej jednośladów na drodze - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Coraz więcej jednośladów na drodze

Data publikacji 05.04.2018

Dni są coraz cieplejsze – wiosna w pełni, a co za tym idzie- fani dwóch kołek już planują bliższe lub dalsze trasy na swoich jednośladach. Jak zawsze- pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Motocyklistów można podzielić na dwie grupy. Jedni - to przestrzegający przepisów ruchu drogowego amatorzy spokojnych przejażdżek na dwóch kółkach. Drudzy niestety - to zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie barier prędkości. To właśnie ta grupa brawurowych motocyklistów stwarza największe zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów.

Zaś kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach i unikali brawurowej jazdy stosując się do ograniczeń prędkości zwłaszcza na terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi w tym dzieci i starsze osoby, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii. Mundurowi z tyskiej komendy czuwać będą nad bezpieczeństwem na naszych drogach ze szczególnym zwróceniem uwagi na motocyklistów.

I nie zapominajmy o najważniejszym: siadając za kółko samochodu lub wsiadając na motocykl- jesteśmy trzeźwi!