„Trzeźwo” podróżowali po tyskich drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

„Trzeźwo” podróżowali po tyskich drogach

Data publikacji 09.03.2018

Tyscy policjanci dzisiaj o godz. 6.00 zakończyli trwające 24 godziny działania "Alkohol i Narkotyki". Mundurowi wykonali 2145 badań stanu trzeźwości. Tym razem kierujący pojazdami mechanicznymi trzeźwo podróżowali po tyskich drogach. Za wyjątkiem dwóch rowerzystów, którzy prowadzili swój jednoślad na „podwójnym gazie”.

Prowadzone cyklicznie działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie z ruchu zarówno nietrzeźwych kierowców, jak i tych, którzy znajdują się pod wpływem innego, podobnie działającego środka. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie.

Łącznie mundurowi skontrolowali 2145 kierujących. Wartym podkreślenia jest to, że żaden z kierujących pojazdem mechanicznym nie popełnił przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości. Tym razem wszyscy podróżujący po tyskich drogach byli trzeźwi za wyjątkiem dwóch rowerzystów, którzy prowadzili jednoślad na „podwójnym gazie”.

Niejednokrotnie uczestnikami zdarzeń drogowych są właśnie rowerzyści. Stan po użyciu alkoholu może spowodować brak odpowiedniej reakcji na sytuację na drodze lub po prostu lekceważenie przepisów ruchu drogowego.

Często przeprowadzane akcje wpływają na świadomość użytkowników dróg oraz na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kierowco pamiętaj, że jadąc w stanie nietrzeźwości jesteś sprawcą przestępstwa, który stwarza zagrożenie dla siebie i innych osób. Tym, którzy jeszcze tego nie wiedzą przypominamy, że dla pijanych kierowców kodeks karny przewiduje nawet 2 lata więzienia i utratę uprawnień do kierowania.