Korzystając z KMZB możesz uratować komuś życie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Korzystając z KMZB możesz uratować komuś życie

Data publikacji 02.03.2018

Policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Rejony wskazywane są anonimowo dzięki naniesionemu zagrożeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Siarczyste mrozy mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć dlatego policjanci oferują każdorazowo pomoc potrzebującym.

Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych aby sprawdzić, czy potrzebują pomocy. Jest to bardzo ważne szczególnie podczas mrozów. Dlatego też policjanci reagując na spostrzeżenia mieszkańców sprawdzają rejony, gdzie bezdomni mogą się gromadzić.

Zdarza się, że napotkane osoby twierdzą, iż nie potrzebują pomocy mundurowych. Z taka sytuacją spotkał się dwa dni temu dzielnicowy osiedla ”N”, który w rozmowie z bezdomnym informował o możliwości skorzystania z Noclegowni dla Osób Bezdomnych oraz o nieodpłatnie wydawanych posiłkach w parafii. W tym przypadku mężczyzna nie skorzystała z pomocy twierdząc, że jej nie potrzebuje.

Pamiętajmy jednak, że nie wiadomo kiedy nasza reakcja, czyli telefon alarmowy w nagłych przypadkach lub właśnie zaznaczenie informacji na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, może uratować komuś życie!

  • archiwum KMP Tychy
  • archiwum KMP Tychy
  • archiwum KMP Tychy