Dzieci bezpiecznie „buszują” w sieci - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Dzieci bezpiecznie „buszują” w sieci

Data publikacji 07.02.2018

Policjanci z tyskiej komendy spotkali się z dziećmi w klubie osiedlowym „Regina”, aby w ramach obchodzonego Dnia Bezpiecznego Internetu, porozmawiać o jego właściwym wykorzystaniu. Dzieci otrzymały od mundurowych broszury z zasadami bezpiecznego poruszania się w sieci oraz opaski odblaskowe. Nie obyło się także bez rozmów na temat bezpiecznego spędzania ferii.

Wczoraj obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, w ramach którego tyscy policjanci odwiedzili dzieci w klubie osiedlowym „Regina” w Tychach. Policjanci propagują działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zapoznają najmłodszych z problematyką bezpieczeństwa online, a także promują pozytywne wykorzystanie internetu.
Nie obyło się na spotkaniu bez rozmów na temat bezpiecznego spędzania ferii w ramach kampanii „Bezpieczne ferie 2018”. Półkolonie, to dla policjantów doskonały moment do przypomnienia dzieciom o najważniejszych zasadach bezpiecznego spędzania czasu.

Dbając o bezpieczeństwo dzieci na drodze, policjanci przypomnieli jak ważne jest, abyśmy byli widoczni dla kierujących. W związku z tym mundurowi rozdali również dzieciom opaski odblaskowe.