Poszukujemy sprawcy zniszczenia mienia - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Poszukujemy sprawcy zniszczenia mienia

Data publikacji 07.02.2018

Tyscy policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia sprawcy zniszczenia mienia. Sprawca wczoraj miał strzelić, najprawdopodobniej z wiatrówki, w trolejbus zaparkowany na zajezdni tyskiego dworca. Zniszczeniu uległy trzy szyby. Policjanci zbierają materiał dowodowy, by ustalić okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wybicia szyb w trolejbusie stojącym na zajezdni dworca w Tychach. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że przed trolejbusem doszło do sprzeczki dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał wejść do środka pojazdu, z kolei drugi miał wyciągnąć przedmiot przypominający pistolet i strzelić w kierunku trolejbusu, w wyniku czego rozbiciu uległy trzy szyby. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Śledczy analizując materiał w postaci przesłuchań świadków czy też monitoringu sprawdzą czy ktoś prócz zniszczenia mienia nie naraził pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 

W związku z tym świadkowie zdarzenia,w tym osoby, które były pasażerami trolejbusu, proszone są o kontakt z policjantami z Tychów.