Policjanci skontrolowali 1450 osób za kółkiem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Policjanci skontrolowali 1450 osób za kółkiem

Data publikacji 10.10.2017

Podczas wczorajszych działań p.k. "Trzeźwość" tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 1450 kierujących. Spośród wszystkich sprawdzanych kierowców, jeden popełnił wykroczenie prowadząc pojazd po użyciu alkoholu. Pamiętaj PIŁEŚ nie JEDŹ!!!

Tyscy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania „Trzeźwość”. Ich celem jest przede wszystkim eliminowanie z drogi kierujących pod wpływem nietrzeźwości. Podczas działań policjanci skontrolowali 1450 osób za kółkiem. Wśród nich znalazł się jeden kierujący, który popełnił wykroczenie prowadząc swój pojazd będąc po użyciu alkoholu.

Policjanci przypominają że nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie może zakłócić reakcję na otoczenie na drodze.

Przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach znajduje się samoobsługujące urządzenie do kontroli stanu trzeźwość. Sprawdź sam i bądź pewnien, że możesz prowadzić.

Pamiętaj „PIŁEŚ nie JEDŹ!!!”.