Policjanci minimalizują zagrożenie względem pieszych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Policjanci minimalizują zagrożenie względem pieszych

Data publikacji 17.05.2017

Policjanci tyskiej "drogówki" przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą "Pieszy". Mundurowi zwracali uwagę m.in. na zachowanie się pieszych oraz kierujących pojazdami poruszającymi się po tyskich drogach. W trakcie działań stróże prawa odnotowali 40 wykroczeń popełnionych przez pieszych i kierujących pojazdami silnikowymi.

Podczas wczorajszych działań mundurowi ujawnili 22 przypadki przechodzenia pieszych w miejscach niedozwolonych. Z kolei 18 kierujących pojazdami popełniło wykroczenie nieprawidłowo przejeżdżając przez przejście. Należy pamiętać, że zdarzenia drogowe z udziałem pieszego kończą się dla niego najczęściej najpoważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi. Dlatego apelujemy do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Działania są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie względem pieszych w ruchu drogowym.

PIESI!

W dalszym ciągu głównym powodem popełniania wykroczeń jest pośpiech. Pamiętajcie, żeby się nie spieszyć i nie wchodzić przed nadjeżdżający pojazd. Należy upewnić się, że samochód się zatrzymał. Życie to najcenniejszy dar jaki posiadamy dlatego - LEPIEJ STRACIĆ SEKUNDĘ W ŻYCIU, NIŻ ŻYCIE W SEKUNDĘ.