Wspólne działania drogówki oraz ITD - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Wspólne działania drogówki oraz ITD

Data publikacji 12.05.2017

Policjanci z tyskiej „drogówki” oraz funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w ostatnim tygodniu prowadzili wspólne działania na terenie Tychów. Policjanci reagowali na wykroczenia drogowe głównie związane z przekroczeniem prędkości, wykorzystując nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Policjanci z tyskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego przez cały ostatni tydzień tworzyli wspólny partol nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Policjanci głównie zwracali uwagę na kierujących z „ciężką nogą”. Kierowcy powinni pamiętać, że dla piratów drogowych policjanci nie mają taryfy ulgowej, przez co są eliminowani z drogi, a prawo jazdy jest im natychmiast zatrzymywane. Kontroli podlegał także stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty oraz stan trzeźwości kierujących. Policjanci z drogówki zapowiadają już kolejne tego typu działania w przyszłości.

Pamiętaj, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których rocznie ginie kilka tysięcy osób.

Ładowanie odtwarzacza...