Dzielnicowi o aplikacji „Moja Komenda” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Dzielnicowi o aplikacji „Moja Komenda”

Data publikacji 12.05.2017

Mieszkańcy powinni znać możliwości kontaktu z dzielnicowymi, którzy pomóc im mogą w wielu sprawach od tych związanych z bezpieczeństwem w rejonie, po te, które dzieją się w czterech ścianach domów. Dzięki aplikacji „Moja komenda” możliwe jest szybkie nawiązanie kontaktu z dzielnicowymi. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo kiedy potrzebna będzie nam ich pomoc, a szybki kontakt to podstawa. Kontakt z dzielnicowym jeszcze nigdy nie był taki prosty.

Dzielnicowym zależy na informacji ze strony mieszkańców jeśli dzieje się coś niepokojącego w ich rejonach. Jednak nikt z nas nie wie kiedy będzie potrzebował pomocy dzielnicowego. Dlatego też policjanci podczas swoich obchodów rozpowszechniają informacje na temat aplikacji „Moja Komenda” rozwieszając plakaty, rozdając ulotki oraz informując mieszkańców o jej funkcjonalności. Aplikacja „Moja komenda” to mobilna wyszukiwarka niezbędnych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu. Umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego. Zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów. Dzięki niej możliwe jest szybkie nawiązanie kontaktu z dzielnicowymi. „Moja komenda” powstała w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który funkcjonariusz odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Wyszukiwarka dzielnicowych działa także w trybie offline, bez dostępu do Internetu.

Pamiętajmy, że nie jest to jedyna forma kontaktu z Policją. Funkcjonariusze propagują również korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach i sytuacjach w okolicy. Z interaktywnej mapy skorzystać może każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową www.tychy.slaska.policja.gov.pl. Zgłoszenia są anonimowe. Nie trzeba podawać swoich danych. Każda informacja pojawiająca się na mapie jest zawsze weryfikowana.

Przypominamy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest aplikacją, która służy zgłaszaniu pilnej interwencji i konieczności natychmiastowego przyjazdu policjantów na miejsce. Do tego celu wykorzystujemy telefony alarmowe 997 lub 112.


 

 

  • Dzielnicowi o aplikacji „Moja Komenda”
  • Dzielnicowi o aplikacji „Moja Komenda”
  • Dzielnicowi o aplikacji „Moja Komenda”
  • Dzielnicowi o aplikacji „Moja Komenda”
  • Dzielnicowi o aplikacji „Moja Komenda”
  • Dzielnicowi o aplikacji „Moja Komenda”
Ładowanie odtwarzacza...