Śmiertelne potrącenie dzieci na "pasach" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie dzieci na "pasach"

Data publikacji 18.12.2015

Policjanci z Tychów wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj przed 19.00 na ul. Towarowej. Kierujący renault 64-letni mężczyzna potrącił na przejściu dla pieszych dwójkę dzieci prowadzonych przez matkę. Rannej 4-letniej dziewczynki i jej rocznego brata niestety nie udało się uratować...

Wstępne ustalenia wskazują, że jadący ulicą Towarową 64-letni kierujący renault nie ustąpił pierwszeństwa pieszym. 4-letnia dziewczynka i roczny chłopczyk w wózku, przeprowadzane przez przejście dla pieszych przez 25-letnią matkę, zostały potrącone. Odniesione obrażenia okazały się niestety dla dzieci śmiertelne.

Badanie trzeźwości mężczyzny nie wykazało w jego organizmie alkoholu. Została od niego jednak pobrana krew do dokładniejszych badań na zawartość zarówno alkoholu, jak i innych środków odurzających.

Mieszkaniec Mikołowa został zatrzymany. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj stanie przed prokuratorem, który zdecyduje o jego dalszym losie. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego sprawcy może grozić do 8 lat więzienia.

Tyscy policjanci proszą o kontakt wszystkich świadków tego wypadku. Szczególnie osobę kierującą samochodem, który zatrzymał się na lewym pasie ruchu, przepuszczając na przejściu kobietę z dziećmi.