Długi weekend na tyskich drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Długi weekend na tyskich drogach

Data publikacji 08.06.2015

Minął kolejny długi weekend. Od środy do niedzieli w Tychach doszło do 13 kolizji oraz jednego wypadku drogowego, mundurowi uniemożliwili również dalszą jazdę 15 kierującym na „podwójnym gazie”.

Podczas długiego weekendu, wzorem lat ubiegłych nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali tyscy policjanci. Mundurowi m.in. sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z obowiązującymi przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierujących, a także czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od środy do niedzieli w Tychach miał miejsce jeden wypadek drogowy, do którego doszło w wyniku wymuszenia pierwszeństwa. Ponadto policjanci odnotowali 13 kolizji oraz uniemożliwili dalszą jazdę 15 pijanym kierowcą. Mundurowi zabezpieczyli również 15 procesji. Nie obyło się również bez nadmiernej prędkości ze strony kierujących. Prawo jazy z powodu szybkiej jazdy straciło 3 kierowców. Rekordzistą okazał się być 21-letni tyszanin. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 68 km/h.

Ładowanie odtwarzacza...