Zarzuty dla agresywnego kierowcy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Tychach

Wiadomości

Zarzuty dla agresywnego kierowcy

Data publikacji 25.04.2015

Opluł, uderzał pięściami, kopał..tak przebiegała awantura, którą wszczął na drodze agresywny kierowca. Sprawca usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo o charakterze chuligańskim grozi mu teraz do 3 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w Tychach na ulicy Bieruńskiej. Kierowca Renault Megane, wymusił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu puntem mężczyźnie. Nagle kierowca renault zatrzymał się, wysiadł z samochodu i podszedł do drugiego pojazdu. Pomiędzy mężczyznami doszło do wymiany zdań, po czym 29-latek z renault zaatakował. Agresor najpierw opluł, a później zaczął uderzać pięściami i kopać swoją ofiarę, po czym odjechał. Na skutek ataku u mężczyzny stwierdzono krwiaki i otarcia naskórka. Pokrzywdzony przekazał policjantom numery rejestracyjne renault. Sprawca usłyszał już zarzuty. Przyznał się do przestępstwa. Za spowodowanie uszkodzeń ciała pokrzywdzonego, które miały charakter chuligański, może mu grozić do 3 lat za kratami.

Przypominamy, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl, gdzie można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci ze śląskiej drogówki przeanalizują nadesłane materiały pod kątem pociągnięcia sprawców zachowań agresywnych do odpowiedzialności. Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony kierowców, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań.