O krok od tragedii. Policja szuka świadków - Ogłoszenia - Komenda Miejska Policji w Tychach

Ogłoszenia

O krok od tragedii. Policja szuka świadków

Tyscy policjanci poszukują świadków niebezpiecznej sytuacji na drodze. Kobieta przechodząca z wózkiem przez przejście dla pieszych niemalże została potrącona przez kierującego toyotą. Sprawę policjantom z zespołu wykroczeń zgłosił kierujący, który widział zdarzenie. Pieszą oraz osoby, które wiedzą coś na ten temat prosimy o pilny kontakt z tyskimi policjantami.

Policjantami z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia, do którego doszło w dniu 25 marca 2019r. około godziny 10.00 na al. Bielskiej w Tychach wysokości Zespołu Szkół nr 4. Zgłoszenie policjanci otrzymali od kierującego, który widział całe zajście. Wynika z niego, że kierujący pojazdem marki Toyota Yaris koloru srebrnego, jadąc w kierunku Kobióra ominął pojazdy, które zatrzymały się na lewym pasie ruchu przed oznakowanym przejściem dla pieszych, celem ustąpienia pierwszeństwa kobiecie z wózkiem. Piesza zmuszona była do zatrzymania się, by uniknąć potrącenia. Kierowca Toyoty oddalił się w kierunku ul. Jaśkowickiej.

Przypominamy, że zdarzenia drogowe z udziałem pieszego kończą się dla niego najczęściej najpoważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze!

Prosimy wszystkich świadków, a także kobietę, która wówczas przechodziła z wózkiem przez przejście dla pieszych o pilny kontakt telefoniczny lub osobisty z Zespołem ds. Wykroczeń KMP w Tychach, al. Bielska 46, pokój nr 38, tel. 3256-267 lub 3256-268.