"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Trwają policyjne działania „Bezpieczne skrzyżowanie”

Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Uwaga mundurowych skierowana będzie na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Działania prowadzone są aby zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie skrzyżowań na terenie miasta. Mundurowi będą obserwowali skrzyżowania oraz rejony miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń pieszych.

Zasadniczym celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań, a także zapobieganie popełnianiu wykroczeń.

Zbliżają się Święta Wielkanocne, w czasie których odwiedzamy rodziny, najbliższych i często wyjeżdżamy, aby odpocząć. Nie zapominajmy o najważniejszym -bezpieczeństwie.

Jeżeli wyruszamy w podróż własnym samochodem pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić stan naszego auta. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci muszą być przewożone w fotelikach. Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu, czy innych podobnych środków, to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet ich niewielka ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks. Nie zapominajmy, że publiczne drogi, to nie miejsce na brawurę, dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu. Czasem warto dojechać na miejsce kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą.

  • Obrazek przedstawia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu